Synbio Complex & Triphala Booster 2×30 kapsúl

 47.88

Kategória: Product ID: 4174

Popis

Inovatívne duo výživových doplnkov: synbiotikum a zmes rastlinných extraktov triphala..

Jedinečná kombinácia dvoch výživových doplnkov, ktoré v súlade s organizmom podporujú správnu činnosť tráviacej sústavy, stav mikrobiómu a s tým spojený komfort v brušnej dutine a pocit pohody.

Synbio Complex je synbiotikum, t.j. synergická kombinácia probiotika vo forme lyofilizovaných bakteriálnych kmeňov s prebiotikom (FOS).

Triphala Booster je po stáročia známa ajurvédska zmes extraktov z troch druhov ovocia: Amla, Bibhitaki a Haritaki, doplnená o prírodnú agátovú vlákninu.

Je SYNBIO COMPLEX & TRIPHALA BOOSTER

pre Vás vhodný?

Pokiaľ…

trpíte poruchami trávenia,
zažívate chronický alebo zvýšený stres
pociťujete pretrvávajúce vyčerpanie,
pozorujete opakujúce sa kožné problémy
máte problémy s vyprázdňovaním, trpíte nadúvaním, zápchou
… môžu to byť signály, že Vaše črevá a tráviaca sústava potrebujú podporu.

Prečo je SYNBIO COMPLEX & TRIPHALA BOOSTER jedinečný?

synergia jedinečných zložiek pre zdravie čriev a harmonické fungovanie celého organizmu
jedinečná kombinácia inovatívnych vedeckých poznatkov a stáročia starej múdrosti ajurvédskej medicíny plynúcej z přírody
prospešné synbiotikum podávané v technologicky inovatívnej entericky potiahnutej kapsule s predĺženým uvoľňovaním
9 rôznych kmeňov živých črevných baktérií v „uspatej“ lyofilizovanej forme
až 100 miliárd CFU (ktj – kolónie tvoriaca jednotka) prospešných mikroorganizmov na gram
prídavok fruktooligosacharidov (FOS) – prebiotickej, ľahko dostupnej živiny pre baktérie mikrobiómu
zmes prospešných rastlinných extraktov známych po stáročia ako dodatočná podpora čriev, tráviacej sústavy a rovnováhy v organizme
jednoduché užívanie – dve kapsuly po večeri
vynikajúca vstrebávateľnosť, predĺžený účinok, zladený s rytmom organizmu
Zdravie čriev pocíti celé Vaše telo!

Správna funkcia dobre prečistených čriev s vyváženou, rôznorodou mikroflórou sa neprejavuje iba v tráviacej sústave.

Najnovšie výskumy a vedecké publikácie dokazujú, že zdravie čriev je kľúčové pre zdravie celého organizmu. Keď sa staráte o stav črevného mikrobiomu, staráte sa o imunitu, srdcovo-cievny systém, silné kosti, a dokonca aj o krásnu pleť, husté vlasy a dobrú náladu.

Život vo svete plnom stresu, znečistenia, strava plná cukru, chudobná na vlákninu a liečba antibiotikami a steroidnými liekmi – to sú najčastejšie dôvody vážneho porušenia rovnováhy prospešnej mikroflóry a zlého stavu čriev.

Pravidelné dopĺňanie SYNBIO COMPLEX & TRIPHALA BOOSTER Vám poskytne dôležitú podporu pri celostnej starostlivosti o črevá a celý organizmus.

Balenie obsahuje 2 x 30 kapsúl (30 kapsúl SYNBIO COMPLEX a 30 kapsúl TRIPHALA BOOSTER) na mesiac pravidelného užívania.

Čo by ste mali vedieť o SYNBIO COMPLEX?

Je to kombinácia PROBIOTIKA (lyofilizovaná zmes viacerých kmeňov probiotických baktérií, 9 kmeňov baktérií v lyofilizáte) a PREBIOTIKA (fruktooligosacharidy FOS, potrava pre baktérie), ktoré ako prírodná výživa stimuluje rast probiotických baktérií a zvyšuje schopnosť baktérií kolonizovať črevá.

Až 100 miliárd jednotiek pripravených na akciu v jednom grame!

Lyofilizovaní zmes viacerých kmeňov probiotických baktérií v Synbio Complex v jednom grame prípravku poskytuje črevnému mikrobiómu 100 miliárd CFU (KTJ – kolóniu tvoriaca jednotka) prospešných mikroorganizmov.

Fruktooligosacharidy ako prirodzená výživa stimulujú rast probiotických baktérií a zvyšujú schopnosť baktérií kolonizovať črevá.

Až 100 miliárd jednotiek pripravených na akciu v jednom grame!

Lyofilizovaní zmes viacerých kmeňov probiotických baktérií v Synbio Complex v jednom grame prípravku poskytuje črevnému mikrobiómu 100 miliárd CFU (KTJ – kolóniu tvoriaca jednotka) prospešných mikroorganizmov.

Fruktooligosacharidy ako prirodzená výživa stimulujú rast probiotických baktérií a zvyšujú schopnosť baktérií kolonizovať črevá.

Prírode blízka receptúra s viacerými kmeňmi

Receptúra s viacerými kmeňmi a vysoká koncentrácia probiotických baktérií má za cieľ napodobniť vlastnosti prirodzeného mikrobiómu, vzájomne doplniť ich účinky a zvýšiť prospešný vplyv Synbio Complex nielen na stav čriev a tráviacej sústavy, ale aj optimálny zdravotný stav a pocit pohody.

Inovatívna forma SYNBIO COMPLEX – enterosolventné kapsuly s predĺženým uvoľňovaním
– vďaka špeciálnemu povlaku prechádzajú z úst cez žalúdok v nezmenenej forme
– cenný obsah sa uvoľňuje až v cieli – v črevách
– povlak je odolný voči pôsobeniu kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku, rozpúšťa sa vplyvom črevného pH
– predĺžené uvoľňovanie = účinné látky sa dávkujú postupne a dlhšie sa udržiavajú na konštantnej úrovni – presne tak, ako to telo potrebuje

Nezabúdajte! Kapsuly nedeľte, nerozhrýzajte ani nežujte! Užívajte ich celé a zapite vodou.

Čo by ste mali vedieť o TRIPHALA BOOSTER?

Triphala, čiže ‘tri plody’

je ajurvédska zmes extraktov z troch druhov ovocia, známa už po stáročia:
– Amla (Emblica officinalis) – indický egreš, zdroj antioxidantov, flavonoidov, tanínov, karoténov a vitamínu C
– Bibhitaki (Terminalia bellirica) – vrcholiak myrobalanový, zdroj bielkovín a cenných mastných kyselín: palmitovej, olejovej a linolovej
– Haritaki (Terminalia chebula) – vrcholiak trieslovinný, zdroj tanínov, aminokyselín a fruktózy

V ajurvédskej bylinnej medicíne sa zmes Triphala používa na podporu očistných procesov organizmu, redukciu hmotnosti, reguláciu tráviaceho procesu a udržanie celkovej rovnováhy v tele, tzv. rovnováhy dóš, teda troch prírodných síl (Vata – vzduch, Pitta – oheň a Kapha – voda), ktoré podľa princípov ajurvédy podmieňujú celkové zdravie a pohodu.

TRIPHALA BOOSTER pozitívne ovplyvňuje:

činnosť tráviacej sústavy vrátane čriev (zlepšenie črevného tranzitu)
neutralizáciu nepríjemných pocitov z tráviacej sústavy (plynatosť, zápcha, poruchy trávenia)
očistu tela od toxínov
fungovanie imunitného systému
stav vlasov a ústnej dutiny
celkové zdravie, ako bohatý zdroj antioxidantov a fytochemikálií
Prídavok prírodnej agátovej vlákniny vytvára ideálne podmienky pre tvorbu kolónií prospešných baktérií

Zloženie:
SYNBIO COMPLEX: Fruktooligosacharidy (FOS), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), probiotický komplex – 9 kmeňov živých mikroorganizmov (Lactobacillus casei subssp. Paracasei, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium breve, Lactobacillus rhamnosus, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum), obal kapsuly (hydroxypropylmetylcelulóza), protihrudkujúca látka (horečnaté soli mastných kyselín), guma gellan

TRIPHALA BOOSTER: Extrakt 4:1 z Triphala (Phyllanthus emblica Linn., Terminalia bellirica Roxb. Terminalia chebula Retz.), mikronizovaná agátová vláknina, obal kapsuly (hydroxypropylmetylcelulóza).

Aktívne zložky SYNBIO COMPLEX:

Pri zostavovaní výživového doplnku Synbio Complex sme použili výhradne telu prospešné baktérie, ktoré majú zdokumentovaný vplyv na správne fungovanie ľudského organizmu, čiže:

Lactobacillus acidophilus LA02

Tento kyselinovzdorný kmeň podporuje tráviaci systém, podporuje tvorbu črevnej bariéry, produkuje antibakteriálne látky, súťaží s patogénmi o živiny a znižuje pH prostredia, udržiava nepriepustnosť sliznice tráviaceho traktu.

Lactobacillus paracasei LPC00

Tieto baktérie majú schopnosť štiepiť laktózu, ako aj vytvárať množstvo enzýmov, ktoré zlepšujú vstrebávanie mikroživín, pôsobia proti nepriaznivým baktériám ako napr.: Helicobacter pylori, Salmonella enterica, Campylobacter jejuni, a tiež zmierňujú nepriaznivé účinky Candida albicans a Listeria monocytogenes, znižujú počet baktérií prítomných v ústnej dutine, ktoré spôsobujú zubný kaz. Modulujú fungovanie imunitného systému, čo vedie k zníženiu intenzity alergických stavov.

Bifidobacterium longum BL03

Významne ovplyvňujú znižovanie pH v črevách, čím pomáhajú spomaliť rast patogénnych baktérií. Tento kmeň tiež pomáha zlepšiť vstrebávanie železa, zinku, vápnika, horčíka; používa sa na podporu liečby syndrómu dráždivého čreva, infekčnej hnačky alebo funkčnej zápchy.

Bifidobacterium breve BR03

Tento druh baktérií zmierňuje príznaky syndrómu dráždivého čreva a intolerancie laktózy. Môže zlepšovať stav pokožky. Vedecké štúdie naznačujú, že tento kmeň je zodpovedný za zlepšenie hydratácie a stavu pokožky u zdravých žien. Výsledky výskumov tiež naznačujú pozitívny účinok Bifidobacterium breve v prípade metabolických porúch a obezity.

Lactobacillus rhamnosus LR06

Tento jedinečný kmeň zmierňuje príznaky syndrómu dráždivého čreva, podporuje organizmus pri oslabenej imunite, má protizápalové vlastnosti a podľa najnovších vedeckých štúdií môže pôsobiť proti obezite.

Streptococcus thermophilus YO8

Tieto baktérie vďaka svojím vlastnostiam zlepšujú trávenie.

Bifidobacterium bifidum BB01

Kmeň Bifidobacterium bifidum BB01 udržiava správne pH čriev, vďaka čomu sa nemôžu premnožiť škodlivé mikroorganizmy. Odporúča sa pri príznakoch poruchy funkcie tráviaceho systému, môže zmierniť príznaky syndrómu dráždivého čreva.

Lactobacillus casei LC03

Tieto baktérie vďaka svojím vlastnostiam podporujú tráviaci systém, pomáhajú chrániť črevnú sliznicu pred priľnutím patogénov a vytvárajú látky s antibakteriálnym účinkom.

Lactobacillus plantarum LP09

Kmeň Lactobacillus plantarum LP09 stimuluje tráviaci systém, podporuje chudnutie a pomáha znižovať protilátky zodpovedné za alergické reakcie..

Aktívne zložky TRIPHALA BOOSTER:

Amla (Emblica officinalis) indický egreš je jedným z najstarších jedlých indických plodov so širokou škálou zdraviu prospešných vlastností. Zdroj vitamínov (vysoký obsah vitamínu C), aminokyselín a minerálnych látok (vrátane železa, fosforu, vápnika) a rastlinných látok s protizápalovými a antioxidačnými vlastnosťami, ako sú fenoly, triesloviny, kyselina filembelová, rutín a kurkuminoidy. Ajurvédska medicína odporúča ovocie amla pri problémoch s tráviacou sústavou (zápcha, žalúdočné problémy, regenerácia pečene).

Bibhitaki (Terminalia bellirica) vrcholiak myrobalanový je ovocie plné zdraviu prospešných fytochemikálií: tanínov, kyseliny ellagovej a galovej, flavónov, bielkovín a cenných mastných kyselín: palmitovej, olejovej a linolovej. V ajurvéde známy pre svoje silné čistiace vlastnosti, používa sa na podporu regeneračných a detoxikačných procesov v tele. Pôsobí priaznivo na hladinu cukru v krvi, reguluje citlivosť na inzulín a pomáha kontrolovať telesnú hmotnosť. Úspešne sa využívajú jeho antibakteriálne a antivírusové vlastnosti.

Haritaki (Terminalia chebula) vrcholiak trieslovinný, v tradičnej ajurvédskej medicíne nazývaný „kráľ liekov“, je považovaný za rastlinu s protizápalovými a upokojujúcimi účinkami a používa sa predovšetkým na podporu zmiernenia tráviacich ťažkostí (napr. poskytuje úľavu pri zápche). Vďaka vysokému obsahu zdraviu prospešných fytochemikálií: terpénov, polyfenolov, antokyanov a flavonoidov má antioxidačné a protizápalové vlastnosti.

Mikronizovaná agátová vláknina – ľahko rozpustná prírodná vláknina. Nielenže stimuluje črevnú peristaltiku, ale taktiež poskytuje pozitívnu podporu pre črevnú mikroflóru ako ďalšia potrava pre črevné baktérie, stimulujúca ich množenie.