Revicoll Omega Plus 2×60 kapsúl – Doplnok stravy

 92.00

Zloženie: Rybí olej (nenasýtené mastné kyseliny Omega 3: 36% EPA, 24% DHA), želatína, kolagén s malinami (85% lyofilizát rybieho kolagénu, 15% lyofilizát z malín), rastlinný glycerín (zvlhčujúca látka), slnečnicový olej (nosič), glycerol monostearát (zahusťovacia látka),  vitamínE (DL-alfa-tokoferylacetát), vitamín A (retinyl palmitát), vitamín D (cholekalciferol).

Kategórie: Product ID: 1595

Popis

Zloženie

Rybí olej (nenasýtené mastné kyseliny Omega 3: 36% EPA, 24% DHA), želatína, kolagén s malinami (85% lyofilizát rybieho kolagénu, 15% lyofilizát z malín), rastlinný glycerín (zvlhčujúca látka), slnečnicový olej (nosič), glycerol monostearát (zahusťovacia látka),  vitamínE (DL-alfa-tokoferylacetát), vitamín A (retinyl palmitát), vitamín D (cholekalciferol).

Zdravie a kondícia závisia od rovnováhy, ktorá vládne v našom organizme. Tzv. oxidačný stres vzniká v dôsledku narušenia rovnováhy medzi škodlivými voľnými radikálmi a antioxidantmi, ktoré ich zneškodňujú.

Hlavné faktory, ktoré spôsobujú oxidačný stres, sú  :

  • nevyvážená strava
  • stres a nepravidelný životný štýl
  • cigaretový dym
  • znečistenie prostredia
  • UV žiarenie

Oxidačný stres vedie značnému zhoršeniu kondície organizmu, oslabeniu imunitného systému a odráža sa aj na stave našej pokožky

Výživový doplnok  Nutrivi Revicoll Omega Plus dokonale zmierňuje uvedené problémy organizmu.

Hlavnou zložkou výživového doplnku  Nutrivi Revicoll Omega Plus je okrem rybieho oleja, ktorý je mimoriadne bohatý na nenasýtené omega mastné kyseliny, aj lyofilizát rybieho kolagénu a rybích aminokyselín.

Kolagén je jedna z najdôležitejších bielkovín v ľudskom organizme – predstavuje hlavnú bielkovinu spojivového tkaniva.   Je mimoradne odolná voči rozťahovaniu a predstavuje  hlavný stavebný prvok šliach.  Zodpovedá za pružnosť pokožky. Úbytok kolagénu z kože spôsobuje vznik vrások v dôsledku starnutia. Kolagén v kryštalickej podobe vypĺňa aj očnú rohovku.

Výskumy Nutrivi Revicoll Omega Plus preukazujú, že tento výživový doplnok obsahuje aminokyseliny, ktoré sú dôležité pre zdravie a predstavujú súčasť mnohých bielkovín, nevyhnutných pre udržanie normálnych funkcií organizmu. Nutrivi Revicoll Omega Plus  obsahuje mimoriadne dôležité aminokyseliny zo skupiny BCAA (rozvetvené aminokyselinové reťazce) napr. valín a arginín. Tieto chemické látky sa nesyntetizujú v ľudskom organizme, a preto je potrebné ich prijímať v potrave.

Omega 3 mastná kyselina, obsiahnutá v tomto výživovom doplnku, predstavuje zdoj nenasýtených mastných kyselín EPA a DHA vo veľmi vysokej a jedinečnej koncentrácii.

Je preukázané, že užívanie Omega-3 mastných kyselín priaznivo vplýva na srdcovo-cievny systém.  Ich zvýšený príjem v strave pôsobí na znižovanie hladiu škodlivého  LDL cholesterolu a triglyceridov a zároveň na zvyšovanie hladiny prospešného HDL cholesterolu. Znižuje tiež nadmernú zrážanlivosť krvi, a tak chráni srdce a cievny systém.

Vitamín A obsiahnutý v tomto produkte pomáha zachovať zdravú pokožku a vplýva na udržanie normálneho stavu slizníc. Vitamín A navyše pomáha zachovať dobrý zrak

Prídavok vitamínu D napomáha  normálnemu vstrebávaniu vápnika a fosforu a  udržiavaniu normálnej hladiny vápnika v krvi. Zúčastňuje sa na procesoch, ktorých účelom je udržiavať zdravé kosti a zuby ako aj normálnu svalovú činnosť.

Kombinácia dvoch vitamínov: A a D, podporuje normálnu činnosť imunitného systému a  zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek.

Vitamín E pomáha chrániť bunky proti oxidačému stresu, ktorému čelíme v každodennom živote.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE A SPÔSOB POUŽITIA:

Dospelí: 1 kapsulu  denne, zapiť vodou.

Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.  Prípravok je vhodný ako doplnok vyváženej stravy  a zdravého spôsobu života. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy.

Zloženie odporúčanej dennej dávky prípravku

Rybí olej
obsah mastných kyselín omega 3 – z toho 36% EPA i 24% DHA
400mg

 

108mg EPA, 72 mg DHA

600mg

 

216mg EPA, 144 mg DHA

Lyofilizovaný rybí kolagéna aminokyseliny z rýb s malinami* 150mg 300mg
vitamín E  6mg ekv.α-tokoferolu  12mg ekv.α-tokoferolu 100%
vitamín A  400μg ekv. retinolu  800μg ekv. retinolu 100%
vitamín D 20μg 40μg 400%

Zloženie lyofilizovaného rybieho kolagénu s malinami, s uvedením druhov aminokyselín:

druh jednotka

výsledok

bielkoviny %

57,4

vláknina %

17,2

tuky %

6,4

sacharidy %

12,6

aminokyseliny:  

Kyselina asparágová %

3,29

kyselina glutámová %

7,51

serín %

2,73

glycín %

6,87

histidín %

1,33

arginín %

4,64

treonín %

2,51

alanín %

4,48

prolín %

4,49

tyrozín %

1,96

valín %

2,98

metionín %

1,28

cisteín %

0,43

izoleucín %

2,33

leucín %

4,4

fenyloalanín %

2,57

lyzín %

3,62

Nepoužívajte výživový doplnok po uplynutí dátumu minimálnej trvanlivosti. Dátum minimálnej trvanlivosti je uvedený na spodnej strane obalu

Upozornenie:

Nevhodné pre deti do 6 rokov.

Nepoužívajte v prípade precitlivenosti na ktorúkoľvek zložku prípravku.

Tehotné a dojčiace ženy smú výživový doplnok užívať iba po konzultácii s lekárom

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Revicoll Omega Plus 2×60 kapsúl – Doplnok stravy”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *