Líčenie pred fotografovaním

Líčenie pred fotografovaním

Fotomake-up Ak potrebujete fotomake-up na profesionálne účely alebo túžite po pekných fotografiách pre potešenie, je potrebný profesionálny fotomake-up. Vaše bežné líčenie na fotenie nestačí. Treba vedieť zamaskovať všetky nedokonalosti – kruhy, vrásočky, opuchnuté viečka, cievky, pigmentácie a podobne. Vedieť, ako nalíčiť skryté viečka, vypuklé oči, malé oči, oči blízko alebo ďaleko posadené, očí s poklesnutými

Info
Fotomake-up

Ak potrebujete fotomake-up na profesionálne účely alebo túžite po pekných fotografiách pre potešenie, je potrebný profesionálny fotomake-up.

Vaše bežné líčenie na fotenie nestačí. Treba vedieť zamaskovať všetky nedokonalosti – kruhy, vrásočky, opuchnuté viečka, cievky, pigmentácie a podobne. Vedieť, ako nalíčiť skryté viečka, vypuklé oči, malé oči, oči blízko alebo ďaleko posadené, očí s poklesnutými vonkajšími kútikmi, pracovať s tenučkými vrstvičkami a vymodelovať tvár a oči. Skryť opuchy alebo kruhy pod očami, zamaskovať nedokonalosti pleti, vytvarovať nos, ovál tváre, lícne kosti a zvýrazniť prednosti.

Profesionálne líčenie – fotomake-up je celkom iné ako bežné líčenie. Môže byť podľa štýlu líčenia jemné, alebo velmi výrazné a nápadné. Záleží, či sa jedná o civilnú alebo reklamnú fotogafiu a aký dojem sa má vytvoriť.

Fotomakeup je líčenie, ktoré zohľadňuje požiadavky štylizácie, svetelných pomerov a prepracovanosti líčenia. Takého líčenie je aj časovo náročnejšie. Silné svetlá všetko presvietia a preto je potrebné dôsledné pigmentovanie a perfektná korekcia pleti.

Na profesionálnych fotografiách sa vždy robí postprodukcia, retuše, dolaďovanie farieb v počítači, vyčistenie šumov a pod., teda fotografia sa ďalej spracúva v počítači. Reklamné fotografie sú vyberané zo stoviek záberov a krásny výsledok reprezentuje hodiny, dni, niekedy aj týždne práce grafika. Ani modelka nevyzerá, ráno keď vstane, tak ako na reklamnej fotografii. Retuš by mala byť prirodzená, profesionálna. Neprehnať to s vyhladzovaním pleti, ktorá veľakrát pri rýchlej postprodukcii (hlavne v časopisoch, kde na to niet toľko času) stráca už svoju štruktúru. Čím kvalitnejší fotomakeup, tým menej retuše treba.

Na fotomake-up musia byť zachované pravidlá intenzity odtieňov aby svetlá váš make-up nepohltili. Na kamere a fotografii vyzerá všetko inak ako v skutočnosti.

Podobné služby