MEZOTERAPIA – Derma Roller

MEZOTERAPIA – Derma Roller

Mezoterapia je postup, pri ktorom sa do pokožky a do strednej vrstvy kože aplikujú látky, ktoré zlepšujú estetický vzhľad kože. V prípade dermarollerovej mezoterapie sa  využíva valček pokrytý stovkami mikroihličiek z ušľachtilej ocele. Dermaroller mechanicky mikrotraumatizuje kožu a v následnom procese hojenia aktivuje fibroblasty s následnou novotvorbou kolagénu. Dochádza k proliferácii endotelu (výstelka ciev) v

Info
Mezoterapia je postup, pri ktorom sa do pokožky a do strednej vrstvy kože aplikujú látky, ktoré zlepšujú estetický vzhľad kože.

V prípade dermarollerovej mezoterapie sa  využíva valček pokrytý stovkami mikroihličiek z ušľachtilej ocele.

Dermaroller mechanicky mikrotraumatizuje kožu a v následnom procese hojenia aktivuje fibroblasty s následnou novotvorbou kolagénu. Dochádza k proliferácii endotelu (výstelka ciev) v kapilárach kože, vzniká nové vetvenia kapilár, zlepšuje sa tak prekrvenie a zásobenie kože. Súčasne sa dopraví vzniknutými mikrokanálikmi účinná látka do spodných vrstiev pokožky a škáry. Mikrokanáliky sa uzatvárajú v priebehu niekoľkých minút a zanechávajú účinné látky v koži, a tie pôsobia na omladenie a ozdravenie pleti. Povrch kože nie je poškodený, nie je ani narušená ochranná funkcia pokožky a čo je dôležité, je histologicky preukázateľné rozmnoženie kolagénových vlákien, ktoré sú najdôležitejšie v procese vypínanie pokožky.

 

Obnova mladistvého vzhľadu pokožky
Revitalizácia a rehydratácia tváre, krku, dekoltu a chrbta rúk, strie, potlačenie drobných a stredných mimických vrások v oblasti tváre a krku, jazvy vrátane hypotrofických (vkleslých), pórovitá pokožka, jazvy po akné, celulitída (hyperlipotrofie), hyperpigmentácie – zosvetlenie benígnych hyperpigmentácií vrátane melazma.

Valček Dermaroller
Mezoterapia predlžuje účinky aplikovaného botulotoxínu a výplňových materiálov.

V koži sa vytvoria tisíce mikroskopických pórov. Látky sa dostanú do kože oveľa rýchlejšie, hlbšie a v oveľa väčšej koncentrácii, ako pri kozmetickej aplikácii krému alebo séra. Zákrok trvá 20 až 30 minút. Metóda je spojená s minimálnymi rizikami a je všeobecne dobre znášaná.  Ihneď po ošetrení je pleť začervenaná, no netrvá to dlho.

Koľkokrát sa ošetrenie opakuje?
Záleží na type problému. Všeobecne sa odporúčajú kúry – 4 až 6 sedení podľa typu lokality a problému 1x týždenne.

Ako sa na zákrok pripraviť?
Žiadna špeciálna príprava nie je potrebná. Na ošetrenie príďte najlepšie bez nalíčenia. Ak to nie je možné, budete odlíčené pred ošetrením. Inú kozmetiku aplikujte najmenej 5 hodín pred zákrokom.

Prečo pôsobí  rollerová terapia proti hypotrofickým jazvám – vkleslé jazvy po akné?
Novotvorba kolagénových vlákien vedie k spevneniu (zhutneniu) škáry a vyplneniu atrofických jaziev. Tieto jazvy môžu vznikať po akné, kiahňach, prípadne po úrazoch. Jediný vpich ihlou nemôže ovplyvniť atrofické jazvy, ale tisíce ihličiek na valci dermarolleru áno.

Je zákrok bolestivý?
Zákrok je spojený len s pocitom tlaku miernej intenzity. Pred zákrokom aplikujem povrchové znecitlivenie vo forme krému.

Ošetrenie prebieha aplikovaním vysokoúčinného koncentrátu ,ošetrenie dermarollerom a luxusnou hydratačnou maskou s kolagénom a ceramidmi.

Podobné služby