Peptimag Complex 30 vrecúšok

 37.99

Kategória: Product ID: 4175

Popis

Výživový doplnok Nutrivi Peptimag Complex je komplexný prípravok, ktorý dopĺňa stravu o tri organické, ľahko vstrebateľné formy horčíka a stopové prvky: zinok a meď v chelátovej forme, vitamín B6 zvyšujúci vstrebávanie horčíka o 20-40% a lyofilizované peptidy rybieho kolagénu, ktoré podporujú prirodzené procesy regenerácie tkanív a podľa najnovších výskumov podporujú kognitívne funkcie mozgu.

3 x horčík

Tri organické formy horčíka: bisglycinát horečnatý (chelát), horečnaté soli kyseliny citrónovej (citrát horečnatý) a mliečnan horečnatý v tomto pomere sa v tele skvele absorbujú v tenkom čreve a sú šetrné k žalúdku.

Dopĺňanie horčíka

Horčík prispieva k správnemu fungovaniu svalov a nervového systému a k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie. Správna hladina horčíka prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, vyššej odolnosti voči stresu, správnej funkcii psychiky a udržaniu zdravých kostí a zubov.

250 mg horčíka – optimálna dávka

Jedna dávka horčíka v Peptimag Complex pokryje 67% dennej potreby tohto prvku. Toto množstvo je zdraviu prospešné, ale nezvyšuje črevnú peristaltiku a dobre ho znášajú aj osoby s citlivou tráviacou sústavou.

Horčík, meď, zinok – správna synergická zostava

Mimoriadne dôležité trio pre správne fungovanie organizmu. Na trhu jedinečná kombinácia bioaktívnych stopových prvkov v ideálnom pomere.

Tento komplex je obzvlášť dôležitý pre tých, ktorí chcú zmierniť následky stresu, trpia kožnými problémami a zvýšeným vypadávaním vlasov. Je dôležitý aj ako súčasť stravy ľudí, ktorí sa venujú športu – tieto mikroelementy sú nevyhnutné pre správnu funkciu a budovanie svalov a ich potreba sa zvyšuje po fyzickej námahe. Horčík, zinok a meď ovplyvňujú lepší, regeneračný spánok, podporujú tvorbu testosterónu a posilňujú odolnosť organizmu.

3 x chelát

Chelátové formy prvkov – bisglycinát horečnatý, bisglycinát zinočnatý a bisglycinát meďnatý zabezpečujú rýchlejšie a lepšie vstrebávanie v organizme.

Vitamín B6 pre väčší potenciál

Zvyšuje vstrebávanie horčíka o 20-40%, prispieva k správnemu fungovaniu nervového a imunitného systému, prispieva k regulácii hormonálnej činnosti a k zníženiu únavy a vyčerpania, ako aj k zníženiu stresu. Prispieva k správnej tvorbe červených krviniek (podieľa sa na tvorbe hemoglobínu) a k správnej syntéze cysteínu (prevencia aterosklerózy).

Lyofilizované peptidy rybieho kolagénu – vzpruha pre mozog

Dodatočná podpora nervového systému a kognitívnych (poznávacích) funkcií mozgu. Lyofilizovaný rybí kolagén odďaľuje procesy degradácie tkanív, vrátane tých, ktoré tvoria nervový systém. 100 mg lyofilizovaných peptidov rybieho kolagénu z Peptimag Complex v kombinácii s Holistic Peptide Complex alebo Collagen Booster poskytuje solídnu podporu pre celé telo.

Meď – dodatočná podpora syntézy kolagénu a elastínu

Meď riadi aktivitu lyzyloxidázy – enzýmu zodpovedného za tvorbu priečnych väzieb v kolagéne a elastíne, ktorý je aktívny iba v prítomnosti medi. Vedci tiež potvrdili synergický účinok medi s vitamínom C a zinkom pri rekonštrukcii proteínov, vrátane kolagénových a elastínových štruktúr. Okrem toho podporuje duševnú a telesnú kondíciu, prispieva k správnemu prenosu železa v tele a k správnej

Zloženie:
Aktívne zložky

Zloženie: Bisglycinát horečnatý, horečnaté soli kyseliny citrónovej, regulátor kyslosti (kyselina citrónová), arómy, mliečnan horečnatý, koncentrát šťavy z červenej repy, lyofilizovaný rybí kolagén s hráškom, bisglycinát zinočnatý, sladidlo (steviol glykozidy), bisglycinát meďnatý, pyridoxín hydrochlorid.