Detox Green Clay Mask 50ml

 26.48

Kategória: Značky: , Product ID: 4108

Popis

Detoxikačná maska so zeleným ílom na čistenie, obnovu rovnováhy a zdravej farby pleti.
20-minútové domáce ošetrenie na detoxikáciu pleti, ktoré upravuje narušené procesy a obnovuje rovnováhu. Pleť je po použití Detox Green Clay Mask hladká, pružná, vyžaruje vitalitu a má zdravú farbu.
Výsledky používania masky sú zásluhou synergistického účinku niekoľkých jedinečných aktívnych zložiek: dvoch druhov ílu – zeleného a bieleho, bakuchiolu, kombuchy, spiruliny a peptidov rybieho kolagénu v Biopeptide Complex.
Táto maska vďaka vysokému obsahu účinných látok s hĺbkovým čistiacim a detoxikačným účinkom detoxikuje pokožku, obnovuje jej rovnováhu, a tým ju posilňuje. Bohatý obsah mikroelementov prírodného pôvodu podporuje remineralizáciu a výživu.
Látky s antioxidačným účinkom redukujú množstvo voľných radikálov v koži, spomaľujú proces starnutia, zvyšujú vitalitu pleti a dodávajú jej energiu na regeneráciu.
Aplikovaná na znečistenú, hypersenzitívnu pleť upokojuje a zmierňuje príznaky podráždenia.
V prípade mastnej, problematickej pleti absorbuje nadmerného množstvo kožného mazu, pomáha regulovať jeho tvorbu a zmatňuje pleť.

Zloženie:
Bakuchiol rastlinný retinol – zlupuje, zjednocuje farebný tón, má antibakteriálny účinok.
Bakuchiol je vo forme retinoidu, ktorý na rozdiel od retinolu nespôsobuje fotosenzibilizáciu a nedráždi pokožku. Zlupujúci účinok zabezpečuje zjednotenie farebného tónu pleti, pomáha odstraňovať pigmentové škvrny, omladzuje a rozjasňuje pokožku. Má upokojujúci účinok, zmierňuje podráždenie.

Kombucha – má antioxidačný a antibakteriálny účinok, remineralizuje, spomaľuje starnutie pokožky.
Kombucha – zložka získaná fermentáciou čierneho čaju pôsobením čajovej huby. Je bohatá na antioxidačné polyfenoly a minerálne látky: meď, železo, mangán, draslík a zinok, vďaka ktorým remineralizuje pokožku a posilňuje jej odolnosť. Ako prírodné probiotikum chráni mikrobióm pokožky a stará sa o jej rovnováhu.
Má antibakteriálne a detoxikačné vlastnosti – čistí pleť, reguluje tvorbu kožného mazu, pomáha zabraňovať podráždeniu, tvorbe vyrážok či akné v pubertálnom aj zrelom veku.

Zelený íl – čistia, majú regulačný, antioxidačný a antibakteriálny účinok, remineralizujú, vyhladzujú.
Zelený íl má skvelé čistiace vlastnosti: odstraňuje nadmerné množstvo kožného mazu, jemne zlupuje, sťahuje a tonizuje – obnovuje rovnováhu pokožky.
Je bohatý na minerály ktoré dodáva pokožke: oxid kremičitý, oxid hlinitý, vápnik, draslík a horčík. Za zelenú farbu vďačí chlorofylu, jednému zo silnejších antioxidantov, zodpovedných za detoxikáciu a spomalenie procesov starnutia kože.

Biely íl – čistia, majú regulačný, antioxidačný a antibakteriálny účinok, remineralizujú, vyhladzujú.
Biely íl ako zdroj mikroelementov, ktoré sú nevyhnutné pre pokožku (kremík, horčík, draslík, vápnik, zinok, hliník, železo), má výživný a posilňujúci účinok. Čistí póry, odstraňuje komedóny a nadmerné množstvo kožného mazu, a zároveň zmierňuje podráždenie, upokojuje a zlepšuje farebný tón pleti. Zanechá pleť hladkú a vláčnu na dotyk.

Biopeptide Complex – regeneruje, upokojuje podráždenie, stimuluje tvorbu elastínu, kolagénu a HSP proteínov.
Frakcie peptidov rybieho kolagénu a aminokyseliny sú regeneračným a výživným koktailom pre pokožku. Dosiahneme tak efekt posilnenia a spevnenia pleti, okrem iného vďaka podpore tvorby kolagénu a elastínu. Z hľadiska synergistického účinku zložiek masky je mimoriadne dôležitá aktivácia HSP proteínov (heat shock proteins), s ktorou súvisia upokojujúce a ochranné účinky Biopeptide Complex.

Spirulina – má antioxidačný účinok, dodáva vitalitu, zvyšuje elasticitu, stimuluje mikrocirkuláciu.
Spirulina je modro-zelená riasa, za ktorej farbu je zodpovedný chlorofyl, známy svojím antioxidačným a detoxikačným účinkom. Spirulina má výživné vlastnosti vďaka vysokému obsahu proteínov, aminokyselín, vitamínov A, C, E a vitamínov skupiny B, minerálov (draslík, horčík, železo, vápnik, selén, zinok) ako aj mastných kyselín, vrátane cennej GLA (kyseliny gama-linolénovej). Spirulina ako zložka masky zmierňuje príznaky únavy, zvyšuje elasticitu pleti a stimuluje mikrocirkuláciu.

INCI: Aqua, Kaolin, Illite, Bentonite, Glycerin, Montmorillonite, Bakuchiol, Saccharomyces/Xylinum/Black Tea Ferment, Collagen, Elastin, Collagen Amino Acids, Elastin Amino Acids, Arginine/Lysine Polypeptide, Palmitoyl Oligopeptide, Spirulina Maxima Extract, Tocopherol, Xanthan Gum, Citric Acid, Sucrose, Ethylhexylglycerin, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Parfum, CI 75810